سفارشات خود را برای  بالا 100 هزار تومان را با پیک رایگان تجربه کنید

راهنمای استایل

اهمیت هماهنگی و ترکیب رنگ ها در لباس و استایل

ست کردن رنگ لباس می تواند یک کار دلهره آور باشد، به خصوص زمانی که صدها رنگ برای انتخاب وجود دارد. بر کسی پوشیده نیست که نحوه لباس پوشیدن ما می تواند تأثیر زیادی بر درک دیگران از ما داشته باشد. هماهنگ کردن لباس‌هایمان بر اساس رنگ و استایل به ما کمک می‌کند تا یک سخنی داشته باشیم و از بقیه متمایز شویم. همچنین باعث می شود ما حرفه ای تر به نظر برسیم و در نتیجه حس خوبی ایجاد کنیم. هماهنگ کردن لباس‌هایتان راهی عالی برای نشان دادن استایل شخصی‌تان و اطمینان از ظاهر عالی است. نه تنها این، بلکه به شما این امکان را می دهد که خود را ابراز کنید و شخصیت خود را منعکس کنید.

رنگ‌های اصلی که برای لباس‌هایتان انتخاب می‌کنید، در ایجاد ظاهری هماهنگ مهم هستند. می‌توانید دو یا سه رنگ اصلی را برای هر لباسی انتخاب کنید. هدف از هماهنگی رنگ لباس شما ایجاد هماهنگی بصری بین تمام قطعات یک لباس است. این به شما کمک می کند تا ظاهری چشم نواز ایجاد کنید. طراحان استایل پیشنهاد می کنند رنگ های خنثی مانند سیاه، سفید، خاکستری، آبی سرمه ای و بژ را انتخاب کنید که به راحتی با هر رنگ دیگری هماهنگ می شود. همچنین می‌توانید چند رنگ روشن‌تر اضافه کنید، تا انرژی بیشتری به لباس‌تان بدهید. دانستن اینکه چگونه رنگ‌هایی را انتخاب کنید، می‌تواند به شما کمک کند؛ در کمد لباس خود خلاقیت داشته باشید و مطمئن شوید، که سبک شما از بقیه متمایز است.

چـــرخـه رنگـــــی

  • رنگ‌های اصلی: این گروه شامل رنگ‌های قرمز، زرد و آبی است. این رنگ‌ها از مخلوط شدن هیچ دو رنگ دیگری به وجود نمی‌آیند؛ اما سایر رنگ‌هایی که در جهان می‌بینیم به نحوی از ترکیب قرمز، زرد و آبی به دست آمده‌اند.
  • رنگ‌های ثانویه: رنگ‌های ثانویه ترکیبی از رنگ‌های اصلی هستند. مثلا: قرمز + زرد = نارنجی،  قرمز + آبی = بنفش،  آبی + زرد = سبز.
  • رنگ‌های مرتبه سوم: این رنگ‌ها ترکیبی از رنگ‌های اصلی و ثانویه هستند؛ به عنوان مثال، با مخلوط کردن مقدار خاصی از رنگ‌های اصلی و ثانویه می‌توان به رنگ‌هایی مانند سرخابی، فیروزه‌ای و کهربایی رسید.
چرخه رنگ

رنگهــــای گـــرم و ســــرد

گرم و سرد

چرخه رنگ را می توان به دو بخش اصلی یعنی رنگ های گرم و سرد تقسیم کرد. رنگ‌های گرم پرانرژی هستند و از قرمز، زرد، نارنجی یا ترکیبی از این رنگ‌ها تشکیل شده‌اند و باعث می‌شوند اجسام نزدیک‌تر از آنچه هستند به نظر برسند. در حالی که رنگ‌های سرد آرام هستند و از آبی، سبز و بنفش تشکیل شده‌اند. 

استفـاده از رنگهـــای متضـــاد

رنگ‌های متضاد در چرخه رنگ‌ دقیقا رو به روی هم قرار می‌گیرند. رنگ‌هایی مانند قرمز و سبز، بنفش و زرد، آبی و نارنجی متضاد هستند. شاید احساس کنید که این رنگ‌ها اصلاً به هم نمی‌آیند؛ اما اینطور نیست! هنگامی که لباس‌هایتان را به درستی با رنگ‌های متضاد ست کنید از نتیجه آن شگفت‌زده خواهید شد. معمولا لباس‌های بهاری و تابستانی بیشتر با رنگ‌های متضاد طراحی می‌شوند.

استفــاده از رنگهـــای متــــوالـــی

رنگ‌های متوالی در چرخه رنگ کنار هم قرار می‌گیرند. برای ست کردن لباس به کمک این تکنیک کافی است از دو یا سه رنگ متوالی مانند نارنجی، آجری و شتری استفاده کنید. این ترکیبات رنگی اغلب در محیط طبیعی یافت می شوند و به خوبی با هم ادغام می شوند. 

تیپ‌هایی که با استفاده از این تکنیک ست می‌شوند، ظاهر شیک و باوقاری دارند.این طرح ها معمولاً خوشایند و با طراوت هستند. 

استفـــاده از رنــگهای مکمـــل

رنگ های مکمل دو رنگ متضاد در چرخه رنگ هستند، که با ترکیب ظاهری هماهنگ و چشم نواز ایجاد می کنند. هدف از این کار ایجاد لباسی است که توجه را به خود جلب کند و هم شیک و هم پیچیده به نظر برسد. با درک استفاده از رنگ های مکمل در مد، می توانید اطمینان حاصل کنید که کمد لباس شما همیشه به روز و مد روز است. رنگ های مکمل بیشترین کنتراست را دارند و می توانند پویا و قدرتمند باشند. هنگام استفاده از این طرح مراقب باشید زیرا نتایج نیز می تواند خشن و سرکش باشد.

استفـــاده از رنگهای تـــک رنـــگ

تک رنگ ها روشی عالی برای بیان لباس های همسان هستند. رنگ های تک رنگ حس یکپارچگی ایجاد می کنند و پوشنده را شیک و هماهنگ نشان می دهند. هدف از تک رنگ ها ایجاد لباسی است که برجسته باشد، اما همچنان پیچیده و مناسب برای هر موقعیتی به نظر برسد.

لباس‌های تک رنگ بسته به پالت رنگی که انتخاب می‌کنید می‌توانند پیچیده یا جسورانه باشند، اما هدف اصلی آنها همیشه یکسان است، ایجاد ظاهری یکپارچه که توجه را بدون زیاده‌روی به خود جلب کند. چه یک جلسه کاری باشد یا یک شب با دوستان ، تک رنگ همیشه گزینه ای است که شما را از بقیه متمایز می کند بدون اینکه از نظر استایلتان به خطر بیفتید. به طور کلی،طرح تک رنگ ثابت و قابل اعتماد به نظر می رسد.

نکته آخری که باید توجه داشته باشید: این است که برای ست بیرونی نهایتا از سه رنگ استفاده کنید. فراموش نکنید این شما هستید که تصمیم می گیرید چه لباسی مناسب شماست. پس قبل از دیگران باید به نظر خودتان اهمیت دهید.

علاوه بر این همیشه لباس های تیره نپوشید زیرا در روحیه شما اثر منفی خواهد گذاشت.اگر رنگ های روشن را زیاد دوست ندارید هرچندوقت یکبار برای تنوع هم که شده لباس روشن به تن کنید. همچنین لباس های رنگی رنگی را با هم ست نکنید و سعی کنید در هر استایلی اعتدال را رعایت نمایید تا تیپی کاملا شیک و جذاب داشته باشید و همچنین همیشه بااعتماد به نفس باشید زیرا این موضوع نیز باعث میشود جذابتر به نظر برسید و دیگران از شما استقبال کنند.

سبد خرید
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول